Виставка живопису Аліни Гаєвої

Виставка живопису Аліни Гаєвої

З 13 серпня на АртПричалі стартує виставка української художниці Аліни Гаєвої.

В новому циклі робіт художниця досліджує тему дискримінації людей – від расової до гендерної та сексуальної. Авторка розглядає різні контексти, в яких і стосовно кого проявляються обмеження прав інших й до яких наслідків вони призводять.”На перший погляд, сучасне суспільство є гуманістичним і забезпечує рівність прав та можливостей усім, – каже Аліна. – Однак, боротьба чомусь досі не вщухає. Щоправда, зараз ми частіше виступаємо не “за”, а “проти” – дискримінації, приниження, воєн тощо. І ці протести, що не вщухають в різних точках планети є свідченням того, що ми досі знаходимось в рабстві: існуючих чи нав’язаних поглядів, цінностей, стереотипів. Родина має бути певного формату, зовнішність підганяється під середній стандарт, більшість не може обрати навіть професію чи роботу за покликом серця… “Художницю також цікавить момент зворотньої (позитивної) дискримінації в розвинутих суспільствах. На думку мисткині, це є ще одним доказом того, що існуюча модель співжиття не була замінена іншою (з різними відтінками й кольорами), а просто дещо трансформувалась, і світ залишився в “чорно-білому” дуалізмі.

Аліна Гаєва – художниця з міста Дніпропетровськ (зараз мешкає в Києві), з 2011 куратор галереї-книгарні “Чорна ящірка” у Дніпропетровську, 3 2015 куратор проекту “Ukraine EXISTS” – проект чесної документалістики подій на Донбасі та популяризації молодого українського мистецтва закордоном (Сполучені Штати Америки), з 2014 волонтер благодійного фонду “Вільні UA, з 2015 частина сreative agency Topolia&Haieva.
Народилася 2 листопада 1986 року. У 2010 році закінчила Придніпровську державну академію будівництва і архітектури, за спеціальністю архітектура.