NOCHE FLAMENKA

NOCHE FLAMENKA

13179050_985527644877056_7284969456181060149_nВечори фламенко вже давно належать не тільки громадам андалуських циган, але всьому світу. У них – Гвадалквівір, у нас – Дніпро. Пустощі і троянди, ритми і рум’янець, шалі і хвилі, вечір і свято – не визнають кордонів. 2 червня на АртПРІЧАЛЕ буде дико красиво!

Фламенко, танець іспанських циган, в останні роки стрімко перетворюється в форму масової культури. Танцювати фламенко – модно. Любов до його ритмів – типова для нинішньої культурної ситуації, ознака чутливої, яскравої, складної – та й “сучасної”! – Індивідуальності. Люди навіть в Іспанію їздять йому вчитися. А потім – уроки в танцювальних студіях, втім, фламенко – не стільки танець, скільки стиль, який об’єднує безліч різновидів танцю: до 30-ти налічують. І в самій-то справі, що ж таке трапилося: чому раптом жителі і жительки міст, – так не якісь там невлаштовані, навпаки – прекрасно адаптовані, з надійним соціальним статусом і непоганим доходом (заняття танцями, між іншим, грошей стоять!) – захоплюються танцем іспанських маргіналів, бродяг, знедолених і гнаних? …
Танець, який народився на найрозпеченішому – краю християнського світу: Андалусія –  південь Іспанії, далі вже Африка. Занадто – до несумісності! – Різнорідного матеріалу, з різних культурних пам’ятей: з індо-пакистанського минулого циган, з гірко-солодкої середземноморської пам’яті євреїв, з терпкого ісламського духу  завойовників-маврів, з туги і гордості впокорюваних і нескорених іспанців? … Обпалений і обпалює. Танець вогню. Танець-крик. Танець-протест. Чужий. Дикий. І тим сильніше тривожить.

2 червня в 19.00 в АртПРИЧАЛІ почнеться NOCHE FLAMENKA. Чекаємо Вас! Квитки на вході.

Телефони організаторів – 099 053 26 53 и 067 775 83 60.

NOCHE FLAMENKA на фейсбуці