Анна Войтенко: "Сильна жінка"

Анна Войтенко: “Сильна жінка”

Про автора:

 Анна Войтенко  – український фотограф. Народилася в Києві. Закінчила НТУУ КПІ, факультет електроенерготехніки і автоматики, художню школу при «Національному будинку художників». Володар Гран-Прі премії «Фотограф Року 2009».

 Про виставку:

 Виставка присвячена найсильнішій жінці, Ганні Михайленко – багаторазовій переможниці чемпіонатів світу і Європи з бодибілдингу.

 Від автора:

 Анна Михайленко сирота. А це значить, що людина, з великого рахунку, нікому не потрібна. От і доводилося їй з дитинства бути дуже сильною. Іноді здавалося, що весь навколишній світ проти неї – маленької, тендітної дівчинки. І, можливо, тоді ще, в інтернаті, у неї народилася ідея стати найсильнішою жінкою на Планеті. Коли Аня приступила до занять зі штангою, її вага була 47 кг і зріст 157 сантиметрів. Вона тоді працювала перекладачкою з німецької та англійської мов і активно тренувалася. Стала перемагати на змаганнях, її почали впізнавати на вулицях. Аня захопилася ще й вільною боротьбою, але основним її заняттям був і є пауерліфтинг – підняття важких предметів. Вона без особливих проблем піднімає з помосту 305 кг. Це, до речі, неофіційний світовий рекорд. А одного разу Аня впустила собі на ногу штангу і пару місяців довелося ходити в спортивний зал на милицях.

 У Михайленко багато офіційних спортивних нагород – срібні і бронзові медалі чемпіонатів світу з бодибілдингу, чемпіонатів Україні з силового багатоборства і чемпіонату з армреслінгу в Санкт-Петербурзі. Збулася її мрія, і вона з’їздила в США на «Олімпію», найпрестижніші змагання з бодибілдингу, і привезла додому кілька нагород. «Секрет простий, – каже Аня, – треба багато їсти, багато спати як давньоруські богатирі, і багато тренуватися». Я знімала Аню близько двох років. Намагалася проводити з нею якомога більше часу. Серія була опублікована в кількох журналах. Але, можливо, я продовжу зйомки.